Start
Kurser
På Gång
Tävling
Ord och Bild
Kontakt
Facebook
DVK Forum Vallreg
Sammarbets Partners/Länkar
SVAK
ISDS
VALLREG
SWKK
Elit Lamm
Lammproducenterna
Fåravels Förbundet
Svenska Kennelklubben
 

Klubbens anordnade tävlingar:
20161015
20161016
2011-09-18
2009 i Jägra
2008-09-27

Godkända vallhundar 2017
Kerstina Hansson med TUGAGÅRDENS FREJA

Godkända vallhundar 2016
Stina Olsson med SUE

Godkända vallhundar 2015
Lisa Bjöns med BALDERUPS HUNNY (Vikki)

Godkända vallhundar 2014
Lena Lindberg med NISSES BETH
Kerstina Jansson med TORA

Godkända vallhundar 2012
Pia Hellsing med Strömsfors Tom

Godkända vallhundar 2011
Maria Gustafsson med Navalls Spex
Stina Olsson med TIMENOW FLY
Lisa Lindholm med Molgan. Nöt
Yvonne Olsson med SANOFABITCH TIIO. Nöt
Margareta Berling med Zoe. Nöt
Crister Holén med Stormkappans Manya
Anna-Karin med Gårdbackens Lagavulin

Godkända hundar 2010
Yvonne Olsson med Sanifabitch Tiio

Godkända hundar 2009
Irene med TIMENOW Dot
Lena Lindberg och SANOFABITCH SOL
Nathalie Ädel med NIDDERDALE SPOT
Ulf Wikström med EVALLENS BLACK VISA

Godkända hundar 2008
Erika Mattsson med LOOS
Nathalie Ädel med JEAN
Lisa Lindholm med MOLGAN
Stina Olsson med KORABOS C-KAVAT" Kalle" Filmbevis
Barbro Persson med MICK
Nathalie Ädel och DETANIA RED TEA

Godkända hundar 2007
Chris Wurst med ILLERS MAZE

Godkända hundar 2006
Lena Lindberg med ORSJÖNS JILL

Godkända hundar 2005
Berndt Cederberg med DÖSSBERGETS MIA

 

     

Tävlingsvinnare under åren

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Resultat lördag 15/10

1 V1142/2015 MOVALLARENS BUZZ LIGHTYEAR Frida Fornander (SHU) 86p.
2 V1062/2012 NAVALLS ROX Nancy Nilsson 85p.
3 V1340/2008 JOC Lisbeth Iller Jonsson 75p.
4 V1296/2012 FRAMNÄS TRYM Åse Brolin 73p.
5 V1430/2009 SEEMEWORK KELLI Eva Karlsson 73p.
6 V1561/2012 DAVE Charlotte Quiding 72p.
7 V1618/2012 SEGLINGES KJAPP Kenth Svartberg 72p.
8 V1538/2012 VALLARSKALLARNAS ÁJA Lotta Raud 72p.
9 V1246/2013 J&PS FOUR Ewa Samuelsson 70p.
10 V1671/2012 GREIS WORKING FAME Frida Greis (SHU) 70p.
11 V1341/2014 FÅRVALLARENS NORA Anita Boberg-Jonsson 70p.
12 V1390/2014 ORSJÖNS EDDA Eva Hallberg 68p.
13 V1132/2013 TONEDOS GLORIOUS NALLE PUH Gunnel Boström 67p.
14 V1446/2012 FRAMNÄS ROSS Nina Sundelin 65p.
15 V1029/2014 VALL LYKKES LYSANDE LOTUS Kicki Thuring 65p.
16 V1219/2014 LEKEBERGAS CRAIG Madeleine von Krusenstierna 65p.
17 V1480/2012 DIMHÖJDENS GEMMA Heléne Elgemyr 64p.
18 V1176/2016 ROSEWOOD ROY Lisbeth Iller Jonsson 63p.
19 V1710/2012 ERKENS AXEL Björn Mattsson 62p.
20 V1807/2013 SUNDELINS CIP Nina Sundelin 62p.
21 V1669/2014 GREIS WORKING FLOW Frida Greis (SHU) 62p.
22 V1430/2010 RÖGRINDS JUST-ME Helen Larsson 61p.
23 V1219/2012 IYN Maria Berglund 61p.
24 V1154/2013 HAPPY Lotta Raud 56p.
25 V1121/2013 NÖTVALLENS GYP Helen Larsson 55p.
26 V1506/2010 RANDOM FUN Gunnel Grundfelt 51p.
27 V1127/2014 RÖGRINDS FREJA Helen Larsson 50p.
28 V1220/2014 LEKEBERGAS RIZZO Madeleine von Krusenstierna 48p.
29 V1061/2010 KRONVALLAREN RUNAWAY BRIDE Marianne Sjögren 47p.
30 V1567/2010 STRÖMSFORS DJINN Anki Redmar 41p.

 

Resultat 16/10

1 V1561/2012 DAVE Charlotte Quiding 87p.
2 V1362/2013 COME TO ME PI Maria Berglund 85p.
3 V1142/2015 MOVALLARENS BUZZ LIGHTYEAR Frida Fornander (SHU) 78p.
4 V1132/2013 TONEDOS GLORIOUS NALLE PUH Gunnel Boström 78p.
5 V1121/2013 NÖTVALLENS GYP Helen Larsson 77p.
6 V1127/2014 RÖGRINDS FREJA Helen Larsson 76p.
7 V1562/2008 KRONVALLAREN MIRK Gunnel Boström 76p.
8 V1538/2012 VALLARSKALLARNAS ÁJA Lotta Raud 75p.
9 V1669/2014 GREIS WORKING FLOW Frida Greis (SHU) 74p.
10 V1506/2010 RANDOM FUN Gunnel Grundfelt 73p.
11 V1296/2012 FRAMNÄS TRYM Åse Brolin 73p.
12 V1671/2012 GREIS WORKING FAME Frida Greis (SHU) 73p.
13 V1154/2013 HAPPY Lotta Raud 72p.
14 V1062/2012 NAVALLS ROX Nancy Nilsson 72p.
15 V1220/2014 LEKEBERGAS RIZZO Madeleine von Krusenstierna 70p.
16 V1807/2013 SUNDELINS CIP Nina Sundelin 70p.
17 V1340/2008 JOC Lisbeth Iller Jonsson 69p.
18 V1618/2012 SEGLINGES KJAPP Kenth Svartberg 69p.
19 V1341/2014 FÅRVALLARENS NORA Anita Boberg-Jonsson 67p.
20 V1710/2012 ERKENS AXEL Björn Mattsson 67p.
21 V1480/2012 DIMHÖJDENS GEMMA Heléne Elgemyr 67p.
22 V1219/2014 LEKEBERGAS CRAIG Madeleine von Krusenstierna 67p.
23 V1029/2014 VALL LYKKES LYSANDE LOTUS Kicki Thuring 61p.
24 V1246/2013 J&PS FOUR Ewa Samuelsson 61p.
25 V1176/2016 ROSEWOOD ROY Lisbeth Iller Jonsson 60p.
26 V1390/2014 ORSJÖNS EDDA Eva Hallberg 56p.
27 V1567/2010 STRÖMSFORS DJINN Anki Redmar 55p.
28 V1061/2010 KRONVALLAREN RUNAWAY BRIDE Marianne Sjögren 52p.
29 V1219/2012 IYN Maria Berglund 52p.
30 V1430/2010 RÖGRINDS JUST-ME Helen Larsson 51p.
31 V1446/2012 FRAMNÄS ROSS Nina Sundelin 38p.

 

 

 

 

 

 


Webmaster Stina Olsson